+90 242 855 54 00
Sahilkent 46.Sok. No:1/A Finike / Antalya
Covid-19 Tedbirleri
Tr En Ru
English Russian

Sürdürülebilirlik ve Çevre Politikası

Presa Di Finica Hotel & Suites olarak, turizm sektöründe sürdürülebilir bir turizm gayesi ile.

Doğal kaynakların korunması, çevre dostu uygulamaların hayata geçirilmesi, yerel topluluklara katkı sağlama ve çalışanlarımızın sürdürülebilir turizm konusunda bilinçlendirilmesi dikkat çektiğimiz noktalardır.

Çalışanlarımızın Sürdürülebilir Turizm Konusunda Bilinçlendirilmesi

Presa Di Finica Hotel & Suites olarak çalışanlarımızın sürdürülebilir turizm konusunda bilinçlendirilmesini sağlamaktayız. Çalışanlarımızın sürdürülebilir turizme yönelik farkındalığı artırarak, çevreye duyarlı turizm faaliyetleri konusunda hassasiyetlerini artırmayı hedefliyoruz.

Doğal Kaynakların Korunması adına;

Doğal kaynaklarımızın sınırsız olmadığını biliyoruz bu nedenle, Presa Di Finica Hotel & Suites olarak, tesisimizde faaliyetlerimizi gerçekleştirirken, enerji ve su tasarrufu sağlayan yöntemler uyguluyoruz. Tesisimizde led aydınlatma kullanımı ve otomatik sulama sistemleri, zaman ayarlı aydınlatma ve sulama gibi enerji tasarrufu sağlayan teknolojilerden faydalanıyoruz. Ayrıca, atık yönetimi konusunda da hassasiyet gösteriyor ve geri dönüşüm uygulamalarına öncelik veriyoruz.

Çevre Dostu Uygulamalar

Sürdürülebilir turizm politikamız kapsamında, çevre dostu malzeme ve teknolojiler kullanıyoruz. Tesisimizde kullanılan tekstil ürünleri, oturma alanları ve mobilyalar geri dönüştürülebilir ve çevreci malzemelerden üretilmektedir.

Yerel Topluluklara Katkı Sağlama

Yerel topluluklar, sürdürülebilir turizmin temel unsurlarından biridir. Bu nedenle, Presa Di Finica Hotel & Suites olarak yerel ekonomiye katkı sağlayarak, toplumlararası iş birliğini destekliyoruz. Tesisimizde yerel üreticilerle çalışarak bölgede yetişen taze sebze ve meyveler gibi doğal ürünlerle misafirlerimize hizmet veriyoruz. Ülkemizin yerel değerlerine sahip çıkarak, el sanatları ve bölgesel lezzetler gibi kültürel etkinliklere de destek veriyoruz.

Misafirlere yönelik çevreci uygulamalarımız

Presa Di Finica Hotel & Suites olarak, misafirlerimize sürdürülebilirlik konusunda farkındalık kazandırmayı ve tesisimizde çevre dostu uygulamaları kendilerine tanıtmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, tesisimizin sürdürülebilirlik politikasını ve uygulamalarını tanıtan bilgilendirme materyalleri oluşturuyoruz. Ayrıca, enerji ve su tasarrufu sağlayan uygulama ve yöntemleri kullanarak, misafirlerimizin çevresel farkındalığı artırmayı amaçlıyoruz. Doğal güzelliklerimiz, tarihi mekanlarımız ve milli parklarımız ile ilgili misafirlerimize bilgilendirmeler yapıyoruz. Yöremizin coğrafik işaretli gıdalarının tanıtımını yapıyor, onların beğenisine sunuyoruz. İşletmemiz, fiziksel koşullarının elverdiği oranda, tesisimizi engelsiz erişime uygun hale getirmiştir.

Atık yönetimi

Tesisimizde kirliliğin önlenmesi, atıkların kaynağında ayrıştırılması ve yeniden kullanılabilir malzemelerin geri dönüştürülmesi için uygun atık kovaları temin edilmiştir. Atıkların geri kazanımının ekonomiye ve sürdürülebilirliğe katkısının büyük olduğunu biliyoruz. Az atık çıkaran yöntemleri, atıkları sıfır atık kapsamında değerlendiren uygulamalar yapmayı planlıyoruz.

Çevresel sorunlara ve sürdürülebilirlik faaliyetlerine dikkat çekmek için otelimizde ve çevremizde misafirler, çalışanlar, yerel topluluklar ve diğer ilgili taraflarla etkinlikler yürütüyoruz.

Misafirlerimizin sürdürülebilir turizm uygulamalarına olan ilgisine cevap vermek ve yüksek kaliteli hizmetler sunmak için, güncel teknolojilerden ve doğaya saygılı uygulamalardan faydalanıyoruz.

Bize Ulaşın
  • A Sahilkent 46.Sok. No:1/A Finike / Antalya
  • T +90 242 855 54 00
  • B +90 544 855 54 20 (Banquet)
  • W +90 544 855 54 19
  • E reservation@presadifinica.com.tr
    info@presadifinica.com.tr